Parodos
Meniu
Jūratis Zalensas
Jūratis Zalensas
1952 - 2015

Jūratis Zalensas gimė 1952 m. Rygoje, išaugo Kaune. Studijavo fiziką, bet supratęs, kad tai ne jo pašaukimas, metė, pradėjo savarankiškai kurti skulptūras, tapyti. 1978 m. baigė skulptūrą Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). J. Zalenso darbai parodose eksponuojami nuo 1976 m. Nuo 1983 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dalyvavo keliose dešimtyse personalinių ir grupinių tapybos ir skulptūros parodų, grupinėse Kauno dailininkų parodose Suomijoje ir Danijoje, pleneruose ir simpoziumuose Lietuvoje, Lenkijoje, Vengrijoje. Šiandien Jūratis Zalensas gyvena ir kuria Kaune. Nemažai jo darbų yra įsigijęs Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, privatūs kolekcininkai.

Jūračio Zalenso kūrybai turėjo stiprios įtakos A. Martinaitis ir tėvai dailininkai Bronius ir Valerija Zalensai. Autodidaktinis menininkas pasižymi kaip akademinių barjerų nesupančiotas kūrėjas, kuris laisvai renkasi įkvėpimo šaltinius. Jūratis Zalensas yra atidus aplinkos stebėtojas, bet jo tapyboje natūros motyvai tampa verčiau ženklais ir simboliais. Jam svarbu ne tiek perteikiti tapatų vaizdavimą, bet nagrinėjant daiktų formas, įkūnyti jų esmę. Savo kūrybos pradžioje tapytojas spalvą rinkosi labiau temperamento vedamas, o subrandinęs savo meninę tapatybę, ėmėsi apibendrinti formas, pasinėrė į abstrakcinį vaizdavimą, kuriame įvairios orginalios spalvų dermės sukelia stiprų poveikį. Skulptūroje yra jaučiamas imponavimas neeuropinei kultūrai, afrikiečių menui. J. Zalensas išskiria Jacque Lipchitzą kaip vieną pagrindinių savo plastinės kūrybos įkvėpėjų. Mažųjų formų skulptūra yra vienas mėgstamiausias menininko žanrų skulptūroje. J. Zalensas puikiai laviruodamas tiek tapyba, tiek skulptūra, bando sujungti ir suderinti šias skirtingas išraiškos priemones. 

Parengta pagal: http://www.kaunas.mvb.lt/index.php/lt/home-aktualija/juratis-zalensas-2-aa2.html; http://www.artistsassociation.lt/index.php?cid=24999.

Skaityti daugiau
Be pavadinimo

Be pavadinimo

Drobė, aliejus, 117.00 x 134.00 cm