Parodos
Meniu
Bronius Uogintas jaun.
Bronius Uogintas jaun.
1946 - 2013

Bronius Uogintas gimė 1946 m. Vilniuje. Mirė 2013 m. 1971 m. baigė monumentaliosios tapybos specialybę Valstybiniame dailės institute ir menotyrininko V. Drėmos buvo pakviestas restauruoti Lietuvos bažnyčių freskas. Nuo 1974 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Bronius Uogintas buvo siunčiamas į restauravimo darbų stažuotes Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje. Tapybos parodose menininkas dalyvavo nuo 1971 m.,  personalines parodas rengdamas Lietuvoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Japonijoje. Menininko kūrinių įsigijo Lietuvos dailės muziejus, M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Tretjakovo galerija, privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

Bronius Uogintas, kilęs iš žymių Lietuvos menininkų Broniaus Uoginto ir Bronės Mingilaitės-Uogintienės šeimos, tęsė modernaus realizmo tapymo tradiciją. Ilgai dirbęs restauravimo darbuose, tapytojas dažnai vaizdavo Lietuvos miestų, bažnyčių, paveldosaugos, senosios architektūros motyvus, pajūrio peizažus. Urbanistika dažniausiai vaizduojama be žmonių, atkreipiamas dėmesys į miesto statiškumą ir laikiškumą metų laikais, ryškiomis spalvinėmis plokštumomis. Ankstyvojoje tapyboje detalizuodamas fragmentiškumą ir akcentuodamas spalvinių potėpių kaitą, vėlyvojoje kūryboje autorius labiau abstrahuoja motyvus į monumentalias ryškias spalvines plokštumas, spalvinį dekoratyvumą. Uoginto vardas siejamas ir su scenografija – dailininkas sukūrė teatro dekoracijų spektakliams, taip pat žinomas  kaip iliustratorius, prisidėjęs prie kelių dešimčių knygų leidybos. Dailininkas taip pat nutapė nemažai portretų, kuriuose subjektai dažniausiai neatskiriami nuo architektūrinės aplinkos.

Parengta pagal:
http://www.artistsassociation.lt/index.php?cid=24987; http://www.snaujienos.lt/naujienos/zmons/23308-bronius-uogintas-apie-tapyb-senj-architektr-ir-gles; http://www.ldm.lt/LDMDailininkai/DBaze/Straipsniai/774.htm;
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=4438&p_d=9068&p_k=1;

Skaityti daugiau
Vilniaus senamiestis

Vilniaus senamiestis (1979)

Drobė, aliejus, 82.00 x 101.00 cm