Parodos
Meniu
Giedrė Montvila (Montvilienė)
Giedrė Montvila (Montvilienė)
1941

Giedrė Montvila gimė Vilniuje 1941 m. Kartu su savo šeima 1949 m. persikėlė gyventi į JAV, Niujorką. Savo mokslus Montvila pradėjo Aukštesniojoje muzikos ir meno mokykloje bei Queens koledže, taip nuolat tobulindama savo pomėgį piešti gyvenimą. Savo studijas tęsė Catan Rose meno institute Niujorke.

Giedrė Montvila surengė daugybę personalinių parodų Niujorke ir Konektikute, jos darbų yra įsigijusios privačios ir valstybinės kolekcijos.

Giedrė Montvila savo kūryboje naudoja vaizdus, atrinktus iš kosmetikos ir mados reklamų. Gražūs veidai ir tobuli kūnai virsta pagrindiniais jos tapybos objektais. Savais darbais autorė tarsi rašo komentarą įvarioms žiniasklaidos medijoms, nuolat formuojančioms kiekvieno iš mūsų grožio ir troškimų suvokimą. Bestudijuodama ji tapo puikia portreto meistre. Įkvėpimo Montvila sėmėsi iš Ingres, Caravaggio ir Vermeer. Nemažą įtaką Montvilos kūrybai turėjo Magritte ir Georgia O’Keefe, Robert Rauschenberg ir Philip Pearlstein. Svarbų vaidmenį Montvilos gyvenime suvaidino jos modelio darbas Niujorko modelių agentūroje apie 1960-uosius. Šis darbas jai suteikė galimybę pamatyti iš vidaus mados pasaulio medijų kuriamą industriją.

Apie 1990-uosius Montvila pradėjo seriją darbų, kupinų provokuojančios kritikos perdėtam visuomenės žavesiui bei dekadansui.

Parengta pagal: http://www.ktcassoc.com/KTCassoc_Site_Muse/06artists_ Paint/06artists_Paint_15_txtBio.html, žiūrėta 2012-10-06.

Skaityti daugiau
Sparno kraštas

Sparno kraštas

Linoraižinys, aliejus, 112.50 x 128.00 cm

Paauglių svajonės

Paauglių svajonės

Linoraižinys, aliejus, 142.00 x 163.00 cm