Parodos
Meniu
Ieva Martinaitytė-Mediodia
Ieva Martinaitytė-Mediodia
1968

Žymaus lietuvių kilmės menininko Kęstučio Zapkaus mokinė Ieva Martinaitytė-Mediodia gyvena ir kuria Niujorke. 1992-1993 metais Ieva Mediodia mokėsi tuometu vizituojančio dėstytojo Kęstučio Zapkaus klasėje Vilniaus dailės akademijoje. Menininkė priklausė XX a. dešimtojo dešimtmečio pirmoje pusėje Vilniaus dailės akademijoje besireiškusių studentų būriui, mėginusiam įteisinti tuometu netradicinio meno reiškinius. Profesoriaus dėstymas sulaukė nemažo atgarsio visame vietinės dailės kontekste ir netruko tapti savotiška legenda. Tokio reiškinio paskatinti studentai, tarp jų ir Ieva Martinaitytė-Mediodia, įkūrė menininkų grupę „Geros blogybės". Pastaroji atsisakė tradicijų ir reprezentavo meno pasaulį tokį, koks jis tuometu buvo.

Baigusi tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, iš Kauno kilusi menininkė, paskatinta mokytojo K. Zapkaus, išvyko magistrantūros studijuoti į Niujorko Hunnter koledžą. Niujorke Ieva Mediodia sutiko savo būsimą vyrą ir dukros Eli tėvą amerikietį Tomą.

Menininkės parodos buvo surengtos JAV, Italijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Suomijoje, o 2012 m. autorės kūryba plačiai pristatyta Vilniuje, galerijoje „Vartai".

Ievos Mediodios paveikslai primena kosminę ar interneto erdvę, į kurią yra nukeliamas žiūrovas. Pati autorė teigia, kad ji kurdama paveikslus jaučiasi kaip žaidėjas, įnikęs į kompiuterinę, simuliakrų, erdvę, kurioje pasijunta esąs tarpinėje vietoje tarp seno ir naujo, virtualaus ir realaus pasaulio. Tokiomis išraiškos priemonėmis menininkė sugretina simuliakrų erdvėje įstrigusi kompiuterinių žaidimų vartotoją ir aktualią šių dienų problemą - emigranto būseną. „Kai pradedu tapyti ir piešti, man norisi, kad ta drobės erdvė būtų gyva kaip filmas, kad atrodytų, jog viskas juda, sukasi, kvėpuoja. O tai padaryti dvejose paveikslo dimensijose yra ganėtinai sunku. Tai, ką matote mano darbuose, yra tarsi mano sąmonės žemėlapiai“. 

 

Parengta pagal: Skaidra Trilupaitytė, Šiuolaikinis menas Vilniaus dailės akademijoje, in: Dailė: Vilnius kaip dailės mokymo ir sklaidos centras", Vilnius: Vilniaus dailės akademija, 2003, p. 151-160; Deimantė Zailskaitė, Dailininkės „kosmosas" abipus Atlanto, in: Respublika", 2012 m. lapkričio 17 d., p. 2.

Skaityti daugiau
Ilgai veikiančios rutinos analogas

Ilgai veikiančios rutinos analogas (2009)

Drobė, mišri technika, 92.00 x 99.50 cm

Audros iškrova

Audros iškrova (2012)

Mylar popierius, mišri technika, 91.00 x 88.00 cm

Paralelinis perdavimas. Diptikas

Paralelinis perdavimas. Diptikas (2012)

Drobė, mišri technika, 122.00 x 122.00 cm

Plazminės liekanos

Plazminės liekanos (2012)

Mylar popierius, akrilas, mišri technika, 137.50 x 301.00 cm